شاید وقتی برای خرید مبل سری به بازار بزنید در بحث فنی هیچ چیز به اندازه کیفیت نشیمن ، راحتی و استقامت کفه جلب توجه نکند و در این میان سلیقه هم باید لحاظ شود. بعضی کفه نرم میپسندند که غرق در مبل شوند و بعضی کفه محکم و طبی را ترجیح میدهند.

:small_orange_diamond:با توجه به متریال موجود در کشور و شرایط اشاره ای مختصر به انواع مختلف فوم مبل خواهیم کرد تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.

:small_blue_diamond:فوم گرم : نسبتا نشیمن سفتی دارد و به مرور نرم میشود و به اصطلاح جا میاندازد.(پیشنهاد نمیشود)

:small_orange_diamond:فوم سرد : نسبت به انواع فوم مقاوم تر ، طبی تر و نشیمن سفت تری دارد اما از فوم گرم نرمتر و ارتجاعی تر است . شاید به همین دلیل صندلی اکثر اتومبیلها فوم سرد دارند و دیرتر افت میکنند.(کیفیت عالی، نشیمن محکم و ارتجاعی)

:small_blue_diamond:اسفنج : اسفنج بسته به چگالی( دانسیته) و وزن میتواند در یک ابعاد مشخص 15 تا 35 کیلو متفاوت باشد که این عدد در استقامت ، نرمی و سفتی و حفظ خاصیت در بلند مدت بسیار اثرگذار است. هرچه وزن بیشتر باشد حالت ارتجاعی و طول عمر بالاتر میرود و قیمت هم بالاتر !
.
:small_orange_diamond:متریال مورد استفاده اکثر مبلهای ایرانی اسفنج 30 کیلویی( یا یورتان) میباشد که سطح کیفی خوبی را میتوان انتظار داشت.
.
:small_blue_diamond: همچنین نوع جدیدتری با نام یورولوکس/سوپرلوکس وارد بازار شده که کیفیت ارتقاع یافته ای نسبت به اسفنج معمولی دارد و نشیمن راحت تری دارد.( پیشنهاد ادمین)

:small_orange_diamond:البته تشخیص نوع کفه کمی تخصص و تجربه نیاز دارد، چرا که بعضا با ترکیب این انواع و چسباندن یک لایه نرم تر یا سفت تر از پدهای ویسکوز ، فوم ، اسفنج روی تشک اصلی تشخیص سخت تر میشود و نوع نشیمن هم تغییر میکند.

:question:شما چه نوع کفه ای را برای خودتان انتخاب کردید/میکنید؟
.

@aryio_wood

#furniture #فوم #مبل #راحتی #آموزش